Woda dobrej jakości jest ważna.

Jest rzeczą wiadomą, że woda jest niezbędna do życia. Tam gdzie jest woda tam jest życie. Nie na darmo w poszukiwaniach życia na innych planetach poszukuje się śladów wody. Ale zejdźmy na ziemię.
Woda nie tylko podtrzymuje życie. Woda poprawia stan zdrowia, kondycję fizyczną, wygląd i samopoczucie. Dlatego ważne jest by woda była dobrej jakości. Oto kilka informacji, które powiedzą więcej o roli wody pitnej.

Ile jest w nas wody?

Warto pamiętać, że krew zawiera 92 % wody, kości – 22 %, mózg i mięśnie po 75 %. Czyli bardziej składamy się z wody niż z innych substancji i warto by ta woda była dobrej jakości. Oto bardziej szczegółowe funkcje jakie pełni woda w ludzkim organizmie.

Funkcje wody w organizmie.

Woda
… to główny składnik, każdej komórki naszego ciała,
… podstawowy składnik krwi i limfy,
… transportuje pożywienie i tlen do komórek oraz zabiera odpadki,
… uczestniczy w przepłukiwaniu nerek w celu usunięcia substancji toksycznych,
… równoważy elektrolity, które służą kontroli ciśnienia krwi,
… zwilża oczy, usta i nos,
… pomaga chłodzić ciało podczas upałów i izoluje od chłodu,
… działa jak amortyzator, chroniąc organy ciała
… uczestniczy w smarowaniu stawów i wchodzi w skład krwi, potu, łez i śliny
… jeśli jest dobrej jakości może dostarczać wielu potrzebnych mikroelementów

Woda, a stan zdrowia

Dlatego picie wody dobrej jakości i w odpowiedniej ilości poprawia ogólny stan zdrowia oraz niewątpliwie samopoczucie. Zarówno badania naukowe jak i codzienne obserwacje potwierdzają związek pomiędzy spożyciem wody i zmniejszeniem takich dolegliwości jak: przeziębienia, zaparcia, infekcje dróg moczowych, pojawienie się kamieni nerkowych oraz raka pęcherza.

Dla ćwiczących i odchudzających się.

Pijąc regularnie wodę dobrej jakości po nie długim czasie zauważa się zwiększenie energii, poprawę koncentracji i obniżenie czasu reakcji.
Szczególnie nawodnienie ważne jest podczas aktywności fizycznych. Wówczas woda zwiększa spalanie kalorii i dostarcza wartości odżywcze do mięśni. Pomaga w usuwaniu nadmiaru sodu, który może powodować zatrzymywanie zbędnych płynów. Pomaga obniżyć złogi tłuszczu w organizmie dlatego jest nieodzowna w kontroli masy ciała. Picie wody dodatkowo obniża apetyt i chęć podjadania między posiłkami.

Skóra potrzebuje wody.

Może poprawiać wygląd skóry. Jeżeli ciało nie otrzymuje wystarczającej ilości wody, skóra odczuje to bardziej niż inne organy. Woda pomaga nawilżać skórę, dzięki czemu sprawia, że jest ona: gładsza i bardziej elastyczna. Szczególnie nawodnienia potrzebują części najbardziej odsłonięte takie jak twarz czy ręce. Oprócz spożywania wody warto stosować kosmetyki pielęgnujące zatrzymujące wodę w skórze tych części ciała.

Skąd wziąć wodę dobrej jakości?

Można by wiele pisać o wpływie wody na organizm człowieka. Konkludując, warto pić wodę i warto zadbać by woda była dobrej jakości, bo to co spożywamy staje się częścią nas, częścią naszych komórek. Dlatego poszukując źródło dobrej wody warto zwrócić uwagę na domowy system wody pitnej eSpring. To jak na razie jedyny system oczyszczani wody, który posiada certyfikaty gwarantujące najwyższą jakość wody. Certyfikaty wystawiły niezależne instytucje jak NFS. Więcej informacji na temat eSpring znajduje się TUTAJ.

Polecam zajrzeć na moją stronę na facebooku – Źródło czystej wody w domu.

(Dane te przygotowano na podstawie wielu źródeł, w tym Centrum Kontroli Chorób, Stowarzyszenia na Rzecz Jakości Wody, Amerykańskiego Towarzystwa ds. Raka, Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego. (USA))

Memento –

Na zakończenie co się dzieje się z organizmem bez wody? Możemy wytrzymać wiele tygodni bez jedzenia, ale umrzemy po kilku dniach bez wody. Utrata wody ma katastrofalne skutki dla organizmu:

· 1% utrata wody w organizmie powoduje pragnienie.

· 5% utrata wody powoduje lekką gorączkę.

· 10% utrata wody prowadzi do spuchnięcia języka, zakłóceń pracy nerek oraz skurczy mięśni.

· przy 20% utracie wody pęka skóra, ustaje praca narządów wewnętrznych i następuje śmierć.

 

Pozdrawiam.

Michał Miłkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.